Boh – Ježiš Kristus – Cirkev – Matka všetkých národov

Just another WordPress.com site

pp.Benedikt XVI. vyzval k zintenzívneniu modlitby svätého ruženca v Roku vieryV závere svätej omše Benedikt XVI. predniesol ešte krátky príhovor pred modlitbou Anjel Pána. Veriacich na Námestí sv. Petra, ale aj pri televíznych obrazovkách, pozval k modlitbe za začínajúcu sa biskupskú synodu, aby slúžila na povzbudenie a radosť z viery v Ježiša Krista, ktorý k nám prichádza skrze Cirkev.
Okrem toho ešte pripomenul dnešnú liturgickú slávnosť venovanú Panne Márii Kráľovnej posvätného ruženca. Osobitným spôsobom pozdravil tisíce veriacich zhromaždených vo svätyni v Pompejach pri príležitosti oslavy Panny Márie.

Okrem iného povedal: „Zatiaľ čo sa aj my duchovným spôsobom pripájame k spoločnej modlitbe, chcem všetkých povzbudiť, aby v nastávajúcom Roku viery zintenzívnili modlitbu svätého ruženca. Prostredníctvom ruženca sa nechávame viesť Máriou, vzorom viery, k uvažovaniu nad tajomstvami Krista. Deň čo deň nám pomáha prijímať evanjelium takým spôsobom, že sformuje celý náš život. Preto v stopách mojich predchodcov, osobitne blahoslaveného Jána Pavla II., ktorý pred desiatimi rokmi vydal apoštolský list Rosarium Virginis Mariae, pozývam k modlitbe ruženca osobne, v rodine a v spoločenstve, vstúpiac tak do Máriinej školy, ktorá privádza ku Kristovi, živému centru našej viery.“ – js –

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Diskusné FÓRUM

Najnovšie komentáre

bohuznáma komentoval PROSBY o MODLITBU
Anonym komentoval PROSBY o MODLITBU
bohuznáma komentoval PROSBY o MODLITBU
emanuelbohsnami komentoval PROSBY o MODLITBU
anna komentoval PROSBY o MODLITBU
anonym komentoval OTÁZKY a ODPOVEDE
emanuelbohsnami komentoval OTÁZKY a ODPOVEDE
Šimon komentoval OTÁZKY a ODPOVEDE
Šimon komentoval OTÁZKY a ODPOVEDE
emanuelbohsnami komentoval OTÁZKY a ODPOVEDE
Šimon komentoval OTÁZKY a ODPOVEDE
Bianka komentoval DISKUSNÉ FÓRUM
október 2012
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Aktuality – NEWS – správy – novinky

Kúpiť knihu: Modlitby ku Kristovej Krvi

Kúpiť knihu: Ničivá sila okultizmu

Kúpiť knihu Zjavenia sv. Brigity Švédskej

Nový pápež – František – “Peter Rímsky”

NEOMYLNOSŤ pápeža

BREVIÁR – Liturgia Hodín – ŽALTÁR

ZJAVENIA Panny Márie (MEDJUGORJE)

HRIECHY-OKULTIZMUS

LÁSKA-VZŤAHY-SEXUALITA

EKUMENIZMUS – “Aby všetci boli jedno…”

Ó Srdcia lásky! Ó Srdcia navždy spojené v láske! Dajte mi schopnosť stále vás milovať a pomáhajte mi, aby som mohol naučiť druhých milovať Vás. Ó Ježíšu, vezmi moje úbohé, zraněné srdce k sebe a nevracaj mi ho, pokiaľ sa nestane planúcim ohňom Tvojej lásky. Viem, že si nezaslúžím byť pri Tebe, ale vezmi ma k sebe a posväť ma v plameňoch svojej lásky. Vezmi mě k sebe a nalož se mnou, ako sa Ti v Tvojej dobrote páči, veď Tebe úatrím. Amen. Ó Ježiš, čistá Láska, svätá Láska! Prebodni ma svojimi šípmi a nechaj stekať moju krv do rán Nepoškvrneného Srdca Tvojej Svätej Matky. Ó Nepoškvrnené Srdce, Srdce Matky, zjednoť ma s Najsvätějším Srdcom Tvojho Syna. Ó Srdcia lásky, dajte svetu život a spásu, slávu a lásku! Amen. Ó Ježíš! Ó Maria! Vy ste srdcia lásky. Milujem vás. Vezmite ma k sebe. Vám patrí moja úplná oddanosť.Amen. Ó Srdcia lásky! Vezmite ma k sebe. Vám patrí moja úplná oddanosť. Amen.