Boh – Ježiš Kristus – Cirkev – Matka všetkých národov

Just another WordPress.com site

Stav nespravodlivo väznenej kresťanky Asie Bibiovej sa zhoršuje

P:3, 04. 07. 2014 14:21, ZAH

Lahore 4. júla (TK KBS) Súd v pakistanskom Lahore neustále odkladá pokračovanie procesu s kresťankou Asiou Bibiovou, ktorá je od roku 2010 vo väzení za bohorúhanie. Psychické a fyzické zdravie tejto matky piatich detí odsúdenej na smrť sa zatiaľ podľa pátra Ilyas Johna z lahorskej arcidiecézy prudko zhoršuje. John tiež povedal agentúre Asia News, že Bibiová okamžite potrebuje lekársku starostlivosť.

Asia Bibiová, ktorá sa stala symbolom boja proti zákonu o bohorúhaní, je od roku 2010 v cele smrti, izolovaná od vonkajšieho sveta, údajne kvôli bezpečnostným dôvodom. V roku 2011 islamskí extrémisti zmasakrovali guvernéra Punjábu Salmana Taseera a federálneho ministra pre náboženské menšiny Shahbaza Bhattiho za to, že sa ju pokúšali obhajovať.

Počas uplynulých týždňov odvolací súd v Lahore niekoľkokrát odložil začiatok druhostupňového procesu, čím zrejme pokračuje v tom, čo Bibiovej advokáti Sardar Khan Chaudhry a Sardar Mushtaq Gill označujú ako “zdržiavaciu taktiku”.

Príkladom tejto taktiky je aj udalosť z konca mája, kedy súdny spis týkajúci sa Asie Bibiovej zmizol zo zoznamu prípradov na prerokovanie bez vysvetlenia. Miestne zdroje uvádzajú, že sudcovia na seba nechcú vziať bremeno vynesenia rozsudku, a “príkazy zhora” ich tiež tlačia k tomu, aby verdikt odkladali.

“Dôrazne odsudzujeme postup magistratúry,” povedal pre agentúru Asia News moslimský aktivista Akeel Ale Mehdi. “Asia Bibiová už dosť vytrpela, a spolu s ňou aj jej rodina. Je tu čas, aby sa zadosťučinilo spravodlivosti a aby jej poskytli potrebnú lekársku starostlivosť. Sudcovia sa s prípadom musia okamžite zaoberať!”

Bibiovej advokáti podali novú žiadosť, aby sa čím skôr stanovil dátum odvolacieho procesu. Dokument, ktorí právnici predložili, hovorí o rýchlo sa zhoršujúcom zdraví väzenkyne, čo potvrdili aj jej rodinní príslušníci, ktorí ju navštívili v uplynulých týždňoch.

www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140704018

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Diskusné FÓRUM

júl 2014
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Najlepšie články a strany

Aktuality – NEWS – správy – novinky

Kúpiť knihu: Modlitby ku Kristovej Krvi

Kúpiť knihu: Ničivá sila okultizmu

Kúpiť knihu Zjavenia sv. Brigity Švédskej

Nový pápež – František – “Peter Rímsky”

NEOMYLNOSŤ pápeža

BREVIÁR – Liturgia Hodín – ŽALTÁR

ZJAVENIA Panny Márie (MEDJUGORJE)

HRIECHY-OKULTIZMUS

LÁSKA-VZŤAHY-SEXUALITA

EKUMENIZMUS – “Aby všetci boli jedno…”

Ó Srdcia lásky! Ó Srdcia navždy spojené v láske! Dajte mi schopnosť stále vás milovať a pomáhajte mi, aby som mohol naučiť druhých milovať Vás. Ó Ježíšu, vezmi moje úbohé, zraněné srdce k sebe a nevracaj mi ho, pokiaľ sa nestane planúcim ohňom Tvojej lásky. Viem, že si nezaslúžím byť pri Tebe, ale vezmi ma k sebe a posväť ma v plameňoch svojej lásky. Vezmi mě k sebe a nalož se mnou, ako sa Ti v Tvojej dobrote páči, veď Tebe úatrím. Amen. Ó Ježiš, čistá Láska, svätá Láska! Prebodni ma svojimi šípmi a nechaj stekať moju krv do rán Nepoškvrneného Srdca Tvojej Svätej Matky. Ó Nepoškvrnené Srdce, Srdce Matky, zjednoť ma s Najsvätějším Srdcom Tvojho Syna. Ó Srdcia lásky, dajte svetu život a spásu, slávu a lásku! Amen. Ó Ježíš! Ó Maria! Vy ste srdcia lásky. Milujem vás. Vezmite ma k sebe. Vám patrí moja úplná oddanosť.Amen. Ó Srdcia lásky! Vezmite ma k sebe. Vám patrí moja úplná oddanosť. Amen.